Portiwood H20 Ahşap Kirişli Kolon Perde Kalıp Sistemi

Dolu gövdeli H20 ahşap kirişlerin çekmeye ve gerilmeye dayanıklı çelik kuşaklara (SW) kuvvet aktarabilen Kuşak Bağlantı Klipsleri (KBK) ile bağlanması ve bu şekilde oluşan karkasın 18 veya 21mm lik kalıp kontraplağı (Plywood) ile kaplanması ile oluşur. Oluşturulan paneller Kuşak Birleştirme elemanları (KBE) ile birbirlerine kama ile bağlanır.Panellerin birleştirilmesi kama ile yapıldığından kurulum ve söküm aşamasında büyük kolaylık sağlar. Perde kalıbının her iki yüzeyine gelen basınçlar, kalıp içine bırakılmış pvc borulardan geçen saplamalar (Tie-rod) ile karşılıklı aktarılır ve taşıtılır.

Portiwood sistemi oluşturan panolar birkez monte edildikten sonra tek parça standart eleman olarak kullanılabilmektedir.Vinçle taşınarak hızlı sirkülasyon elde edilir.

Kullanılan ara parçalar (filler plate) yani adaptörler sayesinde her türlü projeye ve projenin farklı kısımlarındaki geometrilere rahatlıkla adapte edilebilir. Kalıplar tek bir yüzeyine konulan 2 kollu; birincisi aks payandası ve ikincisi ayar payandası olmak üzere düşeyde şaküle getirilir. Kalıp statik hesapları Alman DIN 18218 normuna göre yapılmaktadır. Projedeki farklı beton yükseklikleri için perde kalıbı H20-H20 birleştirme elemanı kullanılarak hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde yükseltilebilir.

İstinat duvarları, Yüksek yapılar, Endüstriyel yapılar, Konutlar ve Köprü ayakları